Hotele z prywatnymi basenami - Azja

Nie wiem jak Wy, ale ja zawsze staram się znaleźć przynajmniej jeden hotel w trakcie wyjazdu, który posiada prywatny basen. Szczególnie po intensywnym dniu zwiedzenia, chwila kiedy mogę się w nim zanurzyć jest bezcenna - wiem, zawsze mógłbym zrobić to samo w basenie ogólnodostępnym, ale jednak co prywatne to prywatne :) Poniżej przestawiam Wam kilka hoteli, które mogę śmiało polecić.


Bali - Indonezja

Casa Priya w Ubud

Hotel oddalony o około 4 km od centrum Ubud, najlepiej załatwić sobie transport i w kilka minut jesteśmy w centrum. Obiekt idealny dla grup, bardzo fajne śniadanie, które możecie zjeść na tarasie. Od strony basenu dżungla.

Casa Priya
Casa Priya

Casa Priya
Casa Priya

Taman Ayun
Świątynia Taman Ayun - tam wybraliśmy się w pierwszej kolejności


Griya Shanti Villas & Spa

Hotel oddalony o ok 6 km od Ubud (umiejscowiony trochę na uboczu), ale w przypadku tego obiektu, mogę spokojnie powiedzieć, że nie trzeba się z niego ruszać - idealnie miejsce do poleniuchowania i nic nie robienia cały dzień ;)

Griya Shanti Villas & Spa
Griya Shanti Villas & Spa - nasz pokój

Griya Shanti Villas & Spa
Griya Shanti Villas & Spa - pokój znajomych (2 sypialnie)


Gili Trawangan - Indonezja (bardzo blisko Bali)

Aston Sunset Beach Resort

Hotel trochę oddalony od głównego miejsca wypadowego na Gili Trawangan, ale dla super zachodów słońca z górą Agung w tle, warty zachodu. W przypadku tego obiektu, biorąc pod uwagę dość małą liczbę ludzi w hotelu, posiadanie własnego basenu nie było konieczne (w moim przypadku) - dostępny był dość fajny basen główny i wliczając w to małą liczbę ludzi było naprawdę super. Aston był naszym drugim hotelem (po Pearl of Trawangan). Wzięliśmy go z ciekawości, ale jak mam być szczery to jest trochę daleko od głównych atrakcji wyspy (można rowerem podjechać) - jako drugi hotel był ok.

Aston Sunset Beach Resort
Aston Sunset Beach Resort

Gili Trawangan - zachód słońca
Gili Trawangan - zachód słońca - zdjęcie z plaży zaraz przy hotelu

Gili Trawangan - zachód słońca
Gili Trawangan - zachód słońca - zdjęcie z plaży zaraz przy hotelu


Koh Rong - Kambodża

Anaya

Hotel położony na plaży Pagoda (na palcach jednej ręki można policzyć liczbę hoteli na tej plaży). Bardzo fajne miejsce, ciche, bardzo dobre jedzenie. Basen główny dość mały, posiadanie swojego prywatnego zdecydowanie nas plus. Minusem (nie dla każdego) może być niedostępność jakichkolwiek miejsc gdzie można by się było zaopatrzyć więc jesteśmy skazani na korzystanie z tego co oferuje hotel (można wziąć skuter i pojechać na drugą stronę wyspy, ale wiadomo, że zajmuje to trochę czasu i nie będzie się jeździło codziennie - szczególnie trudne może to być po mocnej ulewie - droga nie jest wtedy w najlepszym stanie).

Anaya
Anaya

Anaya
Anaya

Plaża Pagoda
Plaża Pagoda


Siem Reap

Angkor Rendezvous

Nasza baza wypadowa do Angkor Wat i okolicznych świątyń. Położony trochę na uboczu, ale biorąc pod uwagę dużą ilość opcji transportu, nie było z tym problemu. Obiekt cichy, dość spory, ale tylko dla dwóch osób. Basen naprawdę duży, największy prywatny w jakim miałem okazję się kąpać.

Angkor Rendezvous
Angkor Rendezvous

Angkor Wat
Angkor Wat - główny cel wypadu do Siem Reap

Świątynia Beng Mealea
Świątynia Beng Mealea - tam znaleźliśmy się przypadkowo, ale też było fajnie :)

Komentarze

Popularne posty