Filipiny - Island Hopping w Panglao

Będąc w Panglao na Filipinach najlepszą okazją na zwiedzenie pobliskich wysepek jest tgz. Island Hopping czyli po prostu wypożyczenie łódki, która zabierze nas na okoliczne wyspy takie jak Balicasag czy też Virgin Island (która na mnie osobiście nie zrobiła większego wrażenia) - ale po kolei.
Sposobów na znalezienie łódki czy też wykupienie wycieczki jest mnóstwo. Będąc na Alona Beach napotkamy dużą ilość lokalnych przedstawicieli biur, oczywiście nie warto kupować u pierwszej lepszej osoby, zwykle im dalej tym taniej. My za grupę 4 osobową i wycieczkę 4 godziną zapłaciliśmy 2000 PHP (cena nie zawierała opłaty za przewodnika na wyspie Balicasag, przewodnik to dodatkowe 1500 PHP na naszą grupę - cena zawierała 2 postoje na snorkeling).

Balicasag
Jak już wspomniałem, na miejscu trzeba wykupić usługi lokalnego przewodnika, będziemy snurkować w miejscu gdzie łódki motorowe nie podpływają, gość zabiera nas wszystkich na małą łódeczkę i płyniemy w miejsca gdzie możemy zaobserwować żółwie lub dość spore ławice ryb.
Mieliśmy szczęście, widzieliśmy 2 żółwie, jeden pływający przy samym dnie, drugi dryfujący na tafli wody. Kolejny przystanek - mnóstwo ryb wszelakiego rodzaju, ale też i dużo ludzi, nie było już tak spokojniej jak przy wcześniejszym stopie - szczerze jak już ktoś widział - nie polecam ( nie wiem jaki byłby koszt wybierając tylko postój w sanktuarium żółwi, mogłoby się to nie za bardzo opłacać).

Balicasag Island
Plaża na wyspie Balicasag
Crystal clear waters in the Philippines
Okoliczne wody z krystalicznie czystą wodą
Balicasag Island
Wyspa Balicasag


Virgin Island
Mała wysepka otoczona bardzo płytką wodą, można iść dość spory dystans pieszo i dalej będzie płytko, woda w tych miejscach jest bardzo ciepła. Gdzieniegdzie obserwujemy roślinność wyrastającą po środku niczego.. i w sumie tyle. Poza tym miejsce skomercjalizowane, na tej małej wysepce linia brzegowa jest wypchana grillami,  małymi sklepikami, miejsce jak dla mnie totalnie bez uroku (trzeba troszkę dalej odejść, jest wtedy trochę lepiej). Osobiście nie polecam, ale wiadomo jakbym się nie przekonał na własnej skórze, nie wiedziałbym wtedy jak faktycznie jest tu na miejscu.

Virgin Island
Virgin Island - to jest akurat mały urywek, prawie cała linia jednego brzegu tak wygląda
Virgin Island
Płytka woda - i tak można iść dość spory kawałek
Virgin Island
Virgin Island - roślinność
Virgin Island
Virgin Island - roślinność

Komentarze

Popularne posty